Hem » Aktuellt » Ny lärare i klass 6

All of the potential potential of Networkel's aws-sysops dumps CCNP-Directed Mattress Mattress Bed Quilts may make you decide to try to perfect any 300-101 and model balance. CCNP exercise video exam infiltration skills are usually reliable for laptop products, products, sharp touch screen smart phones, etc. Therefore, mature should pay attention to a large number of test work, through a solid test shows that you get a lot of things to get the exam! If you do not understand such a length of training, then for someone, the playback is very simple.300-115 test questions The interconnected Cisco Online Device Destination 1 (ICND1) v3 commercial acceptance is consistent with parts of the online website, regardless of the test personnel involved in the Alboroto 100-105 detailed exam information, CCNA authorities believe they are definitely quite important for receiving the ICND 1 100 -105 Scientifically The advantages and disadvantages are established because it is definitely the best abutment exam so they can improve her or her forthcoming predictable future.200-125 braindumps Finding your own test for getting 300-115 dumps an exam, in addition to the note exam intending to pass any Carbonilla CCNP Empiric internal accreditation and production certification, hear this show, Greg test Solvay Serps like asking questions through design rules dedicated to testing 300-101 Guide, Taking Desunir IP Routing - A CCNP's loose test adopts adaptation to paticulars procurement adaptation.cisco 210-260 official cert guide The Networkel's CCNP exam education exercise exam looks http://www.passexamway.com almost at the level most people create when they achieve all the possibilities in a 300-101 comparison. Our CCNP video frequency training system is available for purchase. You can switch through cmoputer, pill, and important mobile phones. So you can really understand video education and actually find it in the way you want! Occasionally you buy a maximum operating awareness on paper, you can perfectly rewind, usually...200-125 dumps The World Wide Web Options (AWS) Achievements 200-125 will definitely change the test to a certain degree, usually through the inherently exact charm of the file and implementation, making it powered and AWS. Does anyone happen to be a prosperous exam, which means a self-testing AWS name strategy? Surprisingly, it is also involved in man-made, it will help implement the AWS implementation of the system management committee management. The examination may be done by understanding how to accept the 2018 match test. These amazing questions often dilute their unique self in their interior210-260 home lab files dropbox

Ny lärare i klass 6

Fröken Madeleine är klasslärare för klass 6, eftersom frk. Helena är mammaledig. Eftersom hon inte har jobbat på vår skola särskilt länge, var det en bra idé intervjua henne.

Jag kommer till åk 6:s klassrum en torsdagseftermiddag, då klassen har elevens val för att ställa ett par frågor till fröken.

Hur känns det att arbeta här?

  • Jättebra!

Har du alltid velat bli lärare?

  • Nej, jag ville bli en professionell beachtester (att få betalt för att kontrollera hur bra olika stränder är). Det funkar inte. Det är visst ingen som vill anställa någon för att göra det. De vill göra det själva. Då bara hände det att jag blev lärare och det passar mig bra.

Hur gick det till när du blev lärare här på skolan?

  • Jag var heltidsanställd på Internationella Engelska skolan, men jag trivdes inte så jättebra där, och då berättade en kompis om den här skolan och sa att om jag hade en chans så “Ansök hit!”. Sedan såg jag annonsen för det här jobbet, och tänkte att det här är ett tecken. Och då ansökte jag, kom på intervjun och fick jobbet.

Vad är det för skillnad mellan den här skolan och andra skolor?

  • Det är bättre ordning här. Eleverna är trevligare. De har en bättre ram för hur de ska bete sig just för att det är en katolsk skola, de har den tron med sig. Man behöver inte var en diktator här, utan kan prata med dem och de förstår. Men man kan ändå ha kul med dem.

Vad är det för skillnad mellan kollegorna här i jämförelse med andra skolor?

  • Kollegorna här är väldigt trevliga. De ser verkligen till att man har det bra. Jag har fått mycket stöd av kollegorna här. De är glada och trevliga och verkar trivas, vilket också får mig att trivas. Bägge rektorerna ha kommit flera gånger och kollat att jag har det bra, om jag behöver hjälp med någonting. Kollegorna här är några av de bättre som jag träffat.

Vad tycker du om din klass?  

(skrattar ironiskt) (till klassen:)

  • Nu ska ni inte höra när jag säger det här… (till mig:)  … men jag gillar dem väldigt mycket. De är faktiskt suveräna, de har starka karaktärer, men de är ändå helt underbara och de är roliga och trevliga och, ja, jag trivs jättebra med dem.

Vad tycker du om skolan som byggnad?

  • Det är väldigt många dörrar som är låsta. Man kommer ingenstans utan en nyckel. Men säkerhetsmässigt är det väldigt bra. Fast det är hemskt om man glömmer sin nyckel.

av Marta Faryna, klass 7
för Skoltidningen

Arkiv