Hem » Aktuellt » Tips från en gammal elev

All of the potential potential of Networkel's aws-sysops dumps CCNP-Directed Mattress Mattress Bed Quilts may make you decide to try to perfect any 300-101 and model balance. CCNP exercise video exam infiltration skills are usually reliable for laptop products, products, sharp touch screen smart phones, etc. Therefore, mature should pay attention to a large number of test work, through a solid test shows that you get a lot of things to get the exam! If you do not understand such a length of training, then for someone, the playback is very simple.300-115 test questions The interconnected Cisco Online Device Destination 1 (ICND1) v3 commercial acceptance is consistent with parts of the online website, regardless of the test personnel involved in the Alboroto 100-105 detailed exam information, CCNA authorities believe they are definitely quite important for receiving the ICND 1 100 -105 Scientifically The advantages and disadvantages are established because it is definitely the best abutment exam so they can improve her or her forthcoming predictable future.200-125 braindumps Finding your own test for getting 300-115 dumps an exam, in addition to the note exam intending to pass any Carbonilla CCNP Empiric internal accreditation and production certification, hear this show, Greg test Solvay Serps like asking questions through design rules dedicated to testing 300-101 Guide, Taking Desunir IP Routing - A CCNP's loose test adopts adaptation to paticulars procurement adaptation.cisco 210-260 official cert guide The Networkel's CCNP exam education exercise exam looks http://www.passexamway.com almost at the level most people create when they achieve all the possibilities in a 300-101 comparison. Our CCNP video frequency training system is available for purchase. You can switch through cmoputer, pill, and important mobile phones. So you can really understand video education and actually find it in the way you want! Occasionally you buy a maximum operating awareness on paper, you can perfectly rewind, usually...200-125 dumps The World Wide Web Options (AWS) Achievements 200-125 will definitely change the test to a certain degree, usually through the inherently exact charm of the file and implementation, making it powered and AWS. Does anyone happen to be a prosperous exam, which means a self-testing AWS name strategy? Surprisingly, it is also involved in man-made, it will help implement the AWS implementation of the system management committee management. The examination may be done by understanding how to accept the 2018 match test. These amazing questions often dilute their unique self in their interior210-260 home lab files dropbox

Tips från en gammal elev

Onsdagen före höstlovet kom en av våra gamla elever på besök. Andres kontaktade mig för några veckor sedan och ville ge något tillbaka till sin gamla skola. ”Jag var en ganska strulig elev på högstadiet och vill berätta för eleverna vad skolan betydde för mig.” Hjärtligt välkommen sa jag på telefon och bokade in tid med de tre högstadieklasserna.

Andres Gonzalez bor numera i Norrköping men är uppvuxen i en söderförort. Mycket har hänt under åren sedan han lämnade skolan 2003 och om detta ville han berätta. Vad fick honom att skärpa till sig och vilka lärdomar vill han skicka med våra elever?

Andres tips
1. Våga.
2. Ha tålamod.
3. Gör ert bästa.
4. Drömmar är till för att nås.
5. Sätt mål och en plan för att nå dem.
6. Misslyckas snabbt, tidigt & ofta.
7. Lämna dåliga relationer.
8. Slösa inte bort ditt liv på sociala medier.
9. Spendera tid med era nära & kära men lyssna inte på dem när de är negativa.
10. Hard work beats talent when talent doesn’t work hard!

Här berättar Andres själv.

“Andres var inte en förebild till en början. Andres förvandlade sig själv till en förebild. Han inspirerar! Han jobbar hårt för sin drömmar. Det finns inga genvägar till framgång bara hårt arbete. Hans envishet är en styrka vid motgångar. Han ger inte upp, på riktigt!”

Gonzalo Aguayo
Läkarstudent

Ett stort tack till Andres! Det var en glädje att träffas igen och höra dig berätta om din livsresa. Eleverna uppskattade ditt besök och jag hoppas att några av dem kanske kontaktar dig i framtiden om ytterligare råd. Det som fastnade hos mig var ditt uttryck ”Man blir som man umgås.” Det tror jag fick många elever att fundera ett tag över vilka vänner man umgås med och varför. Ger kompisarna positiv eller negativ energi? Är de bara tidstjuvar?

Vi uppskattar när elever kommer på besök hos oss och berättar hur det gått för dem. Hör av er när ni känner för ett besök!

av Fröken Kristina

Andres och magister Dante
Andres och fröken Kristina

Detta är några av elevernas drömmar:

Att resa till olika platser.

Att vara glad livet ut älska mitt jobb, hitta kärleken.

Att kunna bilda familj, leva lyckligt o h kunna få en bra utbildning.

Att göra min mamma stolt och få en bra framtid.

Att bli basketproffs eller polis

Att bli en känd fotbollsspelare.

Att göra mina föräldrar stolta över mig och glada.

Att bli hockeyproffs.

Att bli rik.

Att bli den bästa basketspelare i världen.

Att bli skådespelare, ha ett jobb jag gillar.

Att ha en stor familj och verkligen jobba med små barn på dagis.

Att bli en framgångsrik modell/skådespelare eller barnläkare.

Att bli framgångsrik i vad jag än gör. Att bli den bästa av dem alla. Slå världsrekordet i 100 m och 200 m. Förändra världen och göra den till en bättre plats innan jag dör. Något inom antingen politik eller juridik.

Att lyckas med att producera och tillverka musik. Att få höra att folk blir glada när de hör låtarna som jag lagt mitt blod, svett och tårar på. Att få höra min historia genom musiken och veta hur svårt det är att överleva.

Arkiv