Hem » Aktuellt » Inför advent och jul

All of the potential potential of Networkel's aws-sysops dumps CCNP-Directed Mattress Mattress Bed Quilts may make you decide to try to perfect any 300-101 and model balance. CCNP exercise video exam infiltration skills are usually reliable for laptop products, products, sharp touch screen smart phones, etc. Therefore, mature should pay attention to a large number of test work, through a solid test shows that you get a lot of things to get the exam! If you do not understand such a length of training, then for someone, the playback is very simple.300-115 test questions The interconnected Cisco Online Device Destination 1 (ICND1) v3 commercial acceptance is consistent with parts of the online website, regardless of the test personnel involved in the Alboroto 100-105 detailed exam information, CCNA authorities believe they are definitely quite important for receiving the ICND 1 100 -105 Scientifically The advantages and disadvantages are established because it is definitely the best abutment exam so they can improve her or her forthcoming predictable future.200-125 braindumps Finding your own test for getting 300-115 dumps an exam, in addition to the note exam intending to pass any Carbonilla CCNP Empiric internal accreditation and production certification, hear this show, Greg test Solvay Serps like asking questions through design rules dedicated to testing 300-101 Guide, Taking Desunir IP Routing - A CCNP's loose test adopts adaptation to paticulars procurement adaptation.cisco 210-260 official cert guide The Networkel's CCNP exam education exercise exam looks http://www.passexamway.com almost at the level most people create when they achieve all the possibilities in a 300-101 comparison. Our CCNP video frequency training system is available for purchase. You can switch through cmoputer, pill, and important mobile phones. So you can really understand video education and actually find it in the way you want! Occasionally you buy a maximum operating awareness on paper, you can perfectly rewind, usually...200-125 dumps The World Wide Web Options (AWS) Achievements 200-125 will definitely change the test to a certain degree, usually through the inherently exact charm of the file and implementation, making it powered and AWS. Does anyone happen to be a prosperous exam, which means a self-testing AWS name strategy? Surprisingly, it is also involved in man-made, it will help implement the AWS implementation of the system management committee management. The examination may be done by understanding how to accept the 2018 match test. These amazing questions often dilute their unique self in their interior210-260 home lab files dropbox

Inför advent och jul

Bästa vårdnadshavare!
Nu närmar vi oss advent som är en tid av ljus och hopp, något som vi verkligen behöver i dessa tider. Jag hade hoppats att smittspridningen av covid -19 skulle ha avtagit under hösten och att vi skulle kunna ha vår traditionella adventsbön och julavslutning. Nu vet vi alla hur utvecklingen ser ut och vi måste därför laga efter läge.

Under våren hade vi tidvis många elever som var borta, tack och lov så har vi inte sett den utvecklingen under hösten. Däremot så är personalen mycket mer drabbad nu än den var i våras. Ni som vårdnadshavare har kanske inte märkt så mycket eftersom de har gått in och täckt upp för varandra i stor utsträckning. De gör ett fantastiskt jobb och som rektor är jag mycket stolt över att ha en personal som ställer upp så mycket för att verksamheten ska fungera så bra som möjligt!

Men naturligtvis sliter den här situationen på vår personal så ge dem gärna ett uppmuntrande ord när du stöter på dem.

För att minska risken för att få in smitta på skolan så håller vi fast vid regeln att inte släppa in oanmälda personer i våra lokaler.
Mot den här bakgrunden måste jag därför meddela att vi inte kommer ha den traditionella adventsbönen i år och vi kommer inte heller att fira julavslutningen i domkyrkan.

Eleverna kommer precis som i våras att avsluta terminen med sina klassföreståndare i respektive klassrum.

Eftersom vi inte går till kyrkan fredagen den 18/12 så avslutar vi terminen torsdagen den 17/12 efter lunch, ni kommer att få mer specifik information ifrån respektive klassföreståndare.

Däremot så är fritids och fritidsklubben öppet fredagen den 18/12 så de som är inskrivna där kan gå dit.

Fader Andreas som varit skolpräst hos oss under många år avslutade sin tjänst tidigare i höstas, jag har nu glädjen att berätta att vi har fått två nya skolpräster i hans ställe. Fader Richard Hayward har fått ansvaret för lågstadiet och fader Antonuis Almaleh ansvarar för mellan- och högstadiet.

Detta innebär att en klass ur varje stadium nu åter kan gå i mässan en gång i veckan.

Avslutningsvis vill jag önska er alla en välsignad adventstid.
Var rädda om er!

Mats Hansén
rektor

Arkiv