Hem » Aktuellt » ”Jag var här”

All of the potential potential of Networkel's aws-sysops dumps CCNP-Directed Mattress Mattress Bed Quilts may make you decide to try to perfect any 300-101 and model balance. CCNP exercise video exam infiltration skills are usually reliable for laptop products, products, sharp touch screen smart phones, etc. Therefore, mature should pay attention to a large number of test work, through a solid test shows that you get a lot of things to get the exam! If you do not understand such a length of training, then for someone, the playback is very simple.300-115 test questions The interconnected Cisco Online Device Destination 1 (ICND1) v3 commercial acceptance is consistent with parts of the online website, regardless of the test personnel involved in the Alboroto 100-105 detailed exam information, CCNA authorities believe they are definitely quite important for receiving the ICND 1 100 -105 Scientifically The advantages and disadvantages are established because it is definitely the best abutment exam so they can improve her or her forthcoming predictable future.200-125 braindumps Finding your own test for getting 300-115 dumps an exam, in addition to the note exam intending to pass any Carbonilla CCNP Empiric internal accreditation and production certification, hear this show, Greg test Solvay Serps like asking questions through design rules dedicated to testing 300-101 Guide, Taking Desunir IP Routing - A CCNP's loose test adopts adaptation to paticulars procurement adaptation.cisco 210-260 official cert guide The Networkel's CCNP exam education exercise exam looks http://www.passexamway.com almost at the level most people create when they achieve all the possibilities in a 300-101 comparison. Our CCNP video frequency training system is available for purchase. You can switch through cmoputer, pill, and important mobile phones. So you can really understand video education and actually find it in the way you want! Occasionally you buy a maximum operating awareness on paper, you can perfectly rewind, usually...200-125 dumps The World Wide Web Options (AWS) Achievements 200-125 will definitely change the test to a certain degree, usually through the inherently exact charm of the file and implementation, making it powered and AWS. Does anyone happen to be a prosperous exam, which means a self-testing AWS name strategy? Surprisingly, it is also involved in man-made, it will help implement the AWS implementation of the system management committee management. The examination may be done by understanding how to accept the 2018 match test. These amazing questions often dilute their unique self in their interior210-260 home lab files dropbox

”Jag var här”

I måndags förmiddag fick skolan besök av teatergruppen Temporarity. Under en timme fick eleverna i klass 9 vara del av en interaktiv teaterföreställning. Klassen delades in i fem små grupper och fick följa med en skådespelare som föreställde en ”elev i klass 9X”. Under 60 minuter rörde sig grupperna på skolområdet och stannade då och då upp för att reflektera över olika frågeställningar. Spännande och engagerande tyckte vi lärare som följde med grupperna.

Vad tyckte då eleverna? Här några elevreflektioner om föreställningen:

1. Vad var bra?

Jag tyckte att hela föreställningen var bra. Man levde in sig i pjäsen, och allt kändes väldigt verkligt. 

Jag tyckte att mycket av det som spelades på teatern var bra, det var intressant att se på och kul att kunna delta i teatern. 

2. Vad kan förbättras?

Jag är inte säker om något av det här skulle behövas förbättras eller om det går, men det jag vet som jag skulle önska var att man fick vara lite med varje skådespelare. Jag fick endast vara mycket med typ bara 2 st och missade hela historien om de andra. Så det skulle kanske kunna förbättras att ta andra grupper lite grann. 

Jag tycker att ett av de roligaste var samspelet mellan skådespelare och publik, det tycker jag att man kanske skulle kunna få lite mer av. 

Om man pratade lite högre eller att inte ha för högt musik eftersom ibland var det lite svårt att höra och förstå vad karaktärerna sa. 

3. Vad var roligt?

Hela pjäsen och att vi fick vara en liten del av den. 

Det var roligt att se de olika karaktärernas personligheter och veta vad de tyckte om varandra.

4. Vad var det bästa med teatern?

Hur den var uppbyggt, det var så kul att springa runt och allt. Men det allra bästa var hur karaktärerna var och slutet av pjäsen. Fajten och dikten! 

Att se hur storylinen utvecklades och att kunna delta i skådespelet lite. 

Att vi fick vara med i teatern och inte bara sitta eller stå. 

5. Var det något ni inte förstod?

Nej förstod det mesta. Det var kanske lite svårt att hänga med sen på slutet när man inte visste så mycket om några av de andra karaktärerna eftersom man inte fick vara med de så mycket. 

6. Hade du någon favoritkaraktär? Varför?

Min favoritkaraktär är nog antingen Elvira eller Theo. Elvira var så rolig att titta på och gjorde en rolig scen på slutet. Men det gjorde Theo också. Han var mest rolig under konferensen om tidningen och sedan allmänt. Det han gjorde på slutet till Becca var också en stor grej. 

Jag tyckte att den roligaste karaktären var Elvira, hon var kaxig men mycket rolig samtidigt, det var kul att se när hon bl a bråkade med Jasmine. 

7. Andra tankar? Är det något mer ni tycker att vi ska veta?

Ni gjorde ett underbart jobb, och gjorde något som jag kommer att ha underbara minnen av. Men en liten sista punkt är att göra det tydligare för resten av gruppen vad som hände med de andra karaktärerna eftersom på slutet missade man lite. 

Fortsätt det var jättebra, men ni kan väl hålla lite längre än 60 min. 

Arkiv