Hem » Aktuellt » Vem skulle du vilja vara?

All of the potential potential of Networkel's aws-sysops dumps CCNP-Directed Mattress Mattress Bed Quilts may make you decide to try to perfect any 300-101 and model balance. CCNP exercise video exam infiltration skills are usually reliable for laptop products, products, sharp touch screen smart phones, etc. Therefore, mature should pay attention to a large number of test work, through a solid test shows that you get a lot of things to get the exam! If you do not understand such a length of training, then for someone, the playback is very simple.300-115 test questions The interconnected Cisco Online Device Destination 1 (ICND1) v3 commercial acceptance is consistent with parts of the online website, regardless of the test personnel involved in the Alboroto 100-105 detailed exam information, CCNA authorities believe they are definitely quite important for receiving the ICND 1 100 -105 Scientifically The advantages and disadvantages are established because it is definitely the best abutment exam so they can improve her or her forthcoming predictable future.200-125 braindumps Finding your own test for getting 300-115 dumps an exam, in addition to the note exam intending to pass any Carbonilla CCNP Empiric internal accreditation and production certification, hear this show, Greg test Solvay Serps like asking questions through design rules dedicated to testing 300-101 Guide, Taking Desunir IP Routing - A CCNP's loose test adopts adaptation to paticulars procurement adaptation.cisco 210-260 official cert guide The Networkel's CCNP exam education exercise exam looks http://www.passexamway.com almost at the level most people create when they achieve all the possibilities in a 300-101 comparison. Our CCNP video frequency training system is available for purchase. You can switch through cmoputer, pill, and important mobile phones. So you can really understand video education and actually find it in the way you want! Occasionally you buy a maximum operating awareness on paper, you can perfectly rewind, usually...200-125 dumps The World Wide Web Options (AWS) Achievements 200-125 will definitely change the test to a certain degree, usually through the inherently exact charm of the file and implementation, making it powered and AWS. Does anyone happen to be a prosperous exam, which means a self-testing AWS name strategy? Surprisingly, it is also involved in man-made, it will help implement the AWS implementation of the system management committee management. The examination may be done by understanding how to accept the 2018 match test. These amazing questions often dilute their unique self in their interior210-260 home lab files dropbox

Vem skulle du vilja vara?

Klass 5 har gjort en kort skrivövning för att öva språkriktighet. Temat var ”Vem skulle du vilja vara?” Här är några smakprov på resultatet:

Det skulle vara så häftigt att vara Harry Potter, för jag skulle älska att flyga på en sopkvast, spela quidditch och vinna med mitt lag. Jag vill lära mig olika trollformler och prata med mina vänner om vad de har lärt sig under deras lektioner. Jag skulle kunna lära mig att göra en klocka till en fågel och ha en uggla som kan hämta paket och brev till mig.

David, klass 5

Jag skulle vilja vara pokalen i VM i fotboll. Alla länder i världen skulle kämpa hårt för att få mig. Och landet som vinner skulle vara så glada att de vunnit mig. Alla skulle vara superrädda om mig så att jag inte går sönder. Blicken skulle också alltid vara på mig.

Eyob, klass 5

Det skulle vara intressant att vara en flyttfågel och se vart de tar vägen när det är vinter i Sverige. Jag gillar att resa till varma länder. Jag gillar att upptäcka nya delar i världen. Och se hur det känns att flyga nära molnen!

Lotus, klass 5

Jag vill vara en vig panter, helst en svart. Den som alla djungelns djur gillar. Jag skulle velat att alla går omkring mig som det snällaste djuret. Så klart accepterar jag alla djur som vänner. Ändå måste man jaga så mina ungar inte blir hungriga. Tänk att bara klättra upp på den smalaste grenen och somna eller att kunna hoppa tio meter, kamouflera sig överallt och vara trygg med alla.

Konstantin, klass 5

Jag skulle vilja vara en penna som skriver vackra dikter och som sedan får komplimanger över dikterna.

Marta, klass 5

Jag skulle vilja vara en fågel. Jag vill upptäcka världen. Jag vill se mer av den. Jag vill känna vinden som kommer mot mig under min färd. Att få se hur det ser ut skulle kännas fantastiskt, att se alla människor som går på gatorna, känna doften av olika maträtter. Det skulle kännas så härligt att vara en fri fågel.

Carla, klass 5

Jag skulle vilja vara ett lejon som kan flyga, för då skulle jag bli djungelns konung och jag skulle kunna flyga till olika länder. Jag skulle kunna göra uppror mot människorna och vara ledare i upproret. Sen hade jag varit konung över världen och bara djur hade levt.

Lebil, klass 5

Arkiv