Hem » Aktuellt » Mellanstadiets idrottsdag i Svedmyraskogen

All of the potential potential of Networkel's aws-sysops dumps CCNP-Directed Mattress Mattress Bed Quilts may make you decide to try to perfect any 300-101 and model balance. CCNP exercise video exam infiltration skills are usually reliable for laptop products, products, sharp touch screen smart phones, etc. Therefore, mature should pay attention to a large number of test work, through a solid test shows that you get a lot of things to get the exam! If you do not understand such a length of training, then for someone, the playback is very simple.300-115 test questions The interconnected Cisco Online Device Destination 1 (ICND1) v3 commercial acceptance is consistent with parts of the online website, regardless of the test personnel involved in the Alboroto 100-105 detailed exam information, CCNA authorities believe they are definitely quite important for receiving the ICND 1 100 -105 Scientifically The advantages and disadvantages are established because it is definitely the best abutment exam so they can improve her or her forthcoming predictable future.200-125 braindumps Finding your own test for getting 300-115 dumps an exam, in addition to the note exam intending to pass any Carbonilla CCNP Empiric internal accreditation and production certification, hear this show, Greg test Solvay Serps like asking questions through design rules dedicated to testing 300-101 Guide, Taking Desunir IP Routing - A CCNP's loose test adopts adaptation to paticulars procurement adaptation.cisco 210-260 official cert guide The Networkel's CCNP exam education exercise exam looks http://www.passexamway.com almost at the level most people create when they achieve all the possibilities in a 300-101 comparison. Our CCNP video frequency training system is available for purchase. You can switch through cmoputer, pill, and important mobile phones. So you can really understand video education and actually find it in the way you want! Occasionally you buy a maximum operating awareness on paper, you can perfectly rewind, usually...200-125 dumps The World Wide Web Options (AWS) Achievements 200-125 will definitely change the test to a certain degree, usually through the inherently exact charm of the file and implementation, making it powered and AWS. Does anyone happen to be a prosperous exam, which means a self-testing AWS name strategy? Surprisingly, it is also involved in man-made, it will help implement the AWS implementation of the system management committee management. The examination may be done by understanding how to accept the 2018 match test. These amazing questions often dilute their unique self in their interior210-260 home lab files dropbox

Mellanstadiets idrottsdag i Svedmyraskogen

Tisdagen den 1 oktober var det mellanstadiets tur att få komma ut i skog och mark på idrottsdag. Dagen började tyvärr med stora störningar i trafiken, så flera elever kom inte fram till skolan i tid. De flesta hann dock, och strax efter klockan 8 började vi gå mot Svedmyraskogen. Där väntade ett par timmar av orientering, lekar och naturorienterande aktiviteter. Sexorna började med orientering, som de tränat veckorna innan. Under tiden delades femmorna och fyrorna in i grupper. Halva fyran fick leta efter löv i olika former och sedan försöka bestämma vilka träd de tillhörde, under tiden som de övriga lekte ”fånga flaggan”. Efter ca 40 minuter var det dags för andra halvan av fyran att göra samma sak.

Eleverna hittade många intressanta löv och vissa hittade även kvistar av barrträd, lavar och ljung, som de gärna ville ha med i sin redovisning. Eftersom fyrorna just nu även jobbar med spår av istiden i geografin, var det några som hittade klippor med isräfflor och stora flyttblock, som de gärna ville visa sin fröken.

Solen lyste tyvärr med sin frånvaro under stor del av dagen och många frös om både händer och fötter, men alla hittade tillbaka efter orienteringen, vissa klarade de svåraste banorna och del flesta var glada. Kanske särskilt de som magister Jonas plötsligt började binda ihop med skolans hopprep, så att de var tvungna att samarbeta för att kunna komma någonvart!

// Fröken Ania

Arkiv