Hem » Aktuellt » Högstadiets halva idrottsdag blev en hel hit

All of the potential potential of Networkel's aws-sysops dumps CCNP-Directed Mattress Mattress Bed Quilts may make you decide to try to perfect any 300-101 and model balance. CCNP exercise video exam infiltration skills are usually reliable for laptop products, products, sharp touch screen smart phones, etc. Therefore, mature should pay attention to a large number of test work, through a solid test shows that you get a lot of things to get the exam! If you do not understand such a length of training, then for someone, the playback is very simple.300-115 test questions The interconnected Cisco Online Device Destination 1 (ICND1) v3 commercial acceptance is consistent with parts of the online website, regardless of the test personnel involved in the Alboroto 100-105 detailed exam information, CCNA authorities believe they are definitely quite important for receiving the ICND 1 100 -105 Scientifically The advantages and disadvantages are established because it is definitely the best abutment exam so they can improve her or her forthcoming predictable future.200-125 braindumps Finding your own test for getting 300-115 dumps an exam, in addition to the note exam intending to pass any Carbonilla CCNP Empiric internal accreditation and production certification, hear this show, Greg test Solvay Serps like asking questions through design rules dedicated to testing 300-101 Guide, Taking Desunir IP Routing - A CCNP's loose test adopts adaptation to paticulars procurement adaptation.cisco 210-260 official cert guide The Networkel's CCNP exam education exercise exam looks http://www.passexamway.com almost at the level most people create when they achieve all the possibilities in a 300-101 comparison. Our CCNP video frequency training system is available for purchase. You can switch through cmoputer, pill, and important mobile phones. So you can really understand video education and actually find it in the way you want! Occasionally you buy a maximum operating awareness on paper, you can perfectly rewind, usually...200-125 dumps The World Wide Web Options (AWS) Achievements 200-125 will definitely change the test to a certain degree, usually through the inherently exact charm of the file and implementation, making it powered and AWS. Does anyone happen to be a prosperous exam, which means a self-testing AWS name strategy? Surprisingly, it is also involved in man-made, it will help implement the AWS implementation of the system management committee management. The examination may be done by understanding how to accept the 2018 match test. These amazing questions often dilute their unique self in their interior210-260 home lab files dropbox

Högstadiets halva idrottsdag blev en hel hit

Idag testade vi ett nytt grepp gällande högstadiets idrottsdag, en halvdag efter lunch. Det innebar att eleverna fick sin viktiga studietid på förmiddagen och inte hade tre timmar idrott för att sedan vara lediga resten av dagen. Ett innovativt grepp som uppskattades av lärarna och förhoppningsvis även eleverna. På så sätt skulle man kunna ha halv idrottsdag lite oftare. Något för vår nye idrottslärare Attila att fundera över när han börjar nästa termin.

Efter lunch var det samling för högstadieeleverna i Svedmyraskogen.

Vi hade verkligen tur med vädret, solen sken och himlen var blå. De flesta av oss hade ändå klätt på oss ordentligt med halsduk och mössa, ibland även vantar, på inrådan från magistrarna Dante och Antonio. Svedmyraskogen visade sig från sin bästa sida och bara väntade på alla elever. Klasser genomförde under 2,5 timme tre olika aktiviteter; spindelorientering, teambuildande övningar samt en frågesport på tid. Alla gjorde sitt bästa även om det ibland tog lite lång tid för några grupper att hitta alla stationer under orientering eller svaren på frågorna. Det roligaste för oss lärare var nog att se hur eleverna jobbade med teambuildning. Några bilder bifogas nedan från konsten att förflytta sig som lag framåt på en handduk utan att nudda marken. Lagarbete på högsta nivå. 

Magister Dante i full koncentration. Hur var det nu med gruppindelningen?

Ett stort tack till Dante och Antonio som planerade denna roliga eftermiddag! Tack alla kollegor som deltog! Ett innerligt tack även till alla elever som deltog med liv och lust och på så sätt skapade sig en massa nya positiva minnen!

//Fröken Kristina (orienteringskontrollant)

 

 

 

 

 

Klass 8 testar flygande mattan.
Klass 9 är färdiga med orientering och vilar ett tag.
Fyra starka nior gör armhävningar.
Klass 9 gör ett försök på flygande mattan.
1. Teambuilding klass 7
2. Teambuilding klass 7
3. Teambuilding klass 7
4. Teambuilding klass 7
5. Teambuilding klass 7
6. Teambuilding klass 7
7. Teambuilding klass 7
8. Teambuilding klass 7

Arkiv