Hem » Aktuellt » Glada barn, hejarklackar och massa vatten

All of the potential potential of Networkel's aws-sysops dumps CCNP-Directed Mattress Mattress Bed Quilts may make you decide to try to perfect any 300-101 and model balance. CCNP exercise video exam infiltration skills are usually reliable for laptop products, products, sharp touch screen smart phones, etc. Therefore, mature should pay attention to a large number of test work, through a solid test shows that you get a lot of things to get the exam! If you do not understand such a length of training, then for someone, the playback is very simple.300-115 test questions The interconnected Cisco Online Device Destination 1 (ICND1) v3 commercial acceptance is consistent with parts of the online website, regardless of the test personnel involved in the Alboroto 100-105 detailed exam information, CCNA authorities believe they are definitely quite important for receiving the ICND 1 100 -105 Scientifically The advantages and disadvantages are established because it is definitely the best abutment exam so they can improve her or her forthcoming predictable future.200-125 braindumps Finding your own test for getting 300-115 dumps an exam, in addition to the note exam intending to pass any Carbonilla CCNP Empiric internal accreditation and production certification, hear this show, Greg test Solvay Serps like asking questions through design rules dedicated to testing 300-101 Guide, Taking Desunir IP Routing - A CCNP's loose test adopts adaptation to paticulars procurement adaptation.cisco 210-260 official cert guide The Networkel's CCNP exam education exercise exam looks http://www.passexamway.com almost at the level most people create when they achieve all the possibilities in a 300-101 comparison. Our CCNP video frequency training system is available for purchase. You can switch through cmoputer, pill, and important mobile phones. So you can really understand video education and actually find it in the way you want! Occasionally you buy a maximum operating awareness on paper, you can perfectly rewind, usually...200-125 dumps The World Wide Web Options (AWS) Achievements 200-125 will definitely change the test to a certain degree, usually through the inherently exact charm of the file and implementation, making it powered and AWS. Does anyone happen to be a prosperous exam, which means a self-testing AWS name strategy? Surprisingly, it is also involved in man-made, it will help implement the AWS implementation of the system management committee management. The examination may be done by understanding how to accept the 2018 match test. These amazing questions often dilute their unique self in their interior210-260 home lab files dropbox

Glada barn, hejarklackar och massa vatten

Nu har vi efter ett långt och härligt sommarlov börjat nian och det första som händer för oss efter skolstarten är att hålla stationer på skolans Kick Off. Roligare sätt att börja nian är svårt att tänka sig!

Rektor Mats meddelar vilka två lag som gått till final. Spänningen är olidlig!

Planeringen gjordes mestadels innan sommarlovet där vi fick komma med idéer till stationer och bestämma vem som skulle ansvara för vilken station. Vi var för det mesta två på en station så när man väl fått reda på vem man skulle vara med var det bara att sätta sig ner och planera poängsättning, material och vad vi skulle göra ifall något skulle gå fel. Vips var planeringen klar och nedskriven, vi försvann ut på sommarlov och när vi väl kom tillbaka var det riktigt skönt att få papperen med all information vi kanske skulle ha glömt bort. Efter skolstarten fick vi stanna kvar i någon timme för att realisera alla våra planer och se till att allting verkligen fungerade, för att på torsdagen bara ställa fram allting och så småningom välkomna det första laget. Vår station hette “Splash” och inte helt utan anledning, skulle det visa sig… Det var nämligen väldigt många som blev blöta när de skulle fånga en plastmugg fylld med vatten i luften. Även vi fick känna på hur skönt det var några gånger!

Vi ansvarade för en bana var för att göra det hela smidigare, och vi tyckte att det hela gick väldigt bra och framför allt var väldigt roligt. Mer tur med vädret kunde vi inte ha, solen sken och det var varmt utan att bli hett.

Samtidigt fick man se många fina exempel på den speciella gemenskapen här på skolan. Äldre elever hjälpte de yngre, både med att förstå vad de skulle göra och var med dem hela tiden, sedan var det de yngre som hjälpte sina äldre kompisar samt lärare att finslipa sin teknik för att fånga muggen, nästan alla lärare var med och deltog med liv och lust och ett flertal kom med riktigt snälla komplimanger om stationen. Det som dock värmde allra mest var när man såg många lag heja och peppa varandra hela tiden och applådera vilt hur det än gick. Man kände verkligen hur bra de lagen samarbetade och jag kan säga att många som fick de högsta poängen var de som hade en bra stämning och hjälpte varandra, vilket i och för sig kunde ha berott på att vi gav dem extrapoäng för det… jodå, några lyckades skrapa ihop välförtjänta tio poäng på det sättet!

Årets vinnare på Kick off-dagen: Lag Dante. Stort grattis till hela laget!!

När alla lag varit hos oss var det bara att plocka ihop våra saker och gå upp till vår korridor igen för att vänta på resultaten. Finalen bestod av tävling i straffkast mellan de två lagen med bäst poäng. Priset var, som vanligt, äran och förmånen att hämta glass först. Blev någon förvånad när vi säger att det var magister Dantes lag som tog hem det hela?

Så nu hoppas vi att resten av läsåret blir lika bra som den här dagen, med samma härliga stämning som vi fick ta del av – och ni glömmer väl inte bort att fortsätta peppa varandra, eller hur?

Av Emilia och Nadia Piotrowska

 

Arkiv