Hem » Aktuellt » Skolinspektion ur ett elevperspektiv

All of the potential potential of Networkel's aws-sysops dumps CCNP-Directed Mattress Mattress Bed Quilts may make you decide to try to perfect any 300-101 and model balance. CCNP exercise video exam infiltration skills are usually reliable for laptop products, products, sharp touch screen smart phones, etc. Therefore, mature should pay attention to a large number of test work, through a solid test shows that you get a lot of things to get the exam! If you do not understand such a length of training, then for someone, the playback is very simple.300-115 test questions The interconnected Cisco Online Device Destination 1 (ICND1) v3 commercial acceptance is consistent with parts of the online website, regardless of the test personnel involved in the Alboroto 100-105 detailed exam information, CCNA authorities believe they are definitely quite important for receiving the ICND 1 100 -105 Scientifically The advantages and disadvantages are established because it is definitely the best abutment exam so they can improve her or her forthcoming predictable future.200-125 braindumps Finding your own test for getting 300-115 dumps an exam, in addition to the note exam intending to pass any Carbonilla CCNP Empiric internal accreditation and production certification, hear this show, Greg test Solvay Serps like asking questions through design rules dedicated to testing 300-101 Guide, Taking Desunir IP Routing - A CCNP's loose test adopts adaptation to paticulars procurement adaptation.cisco 210-260 official cert guide The Networkel's CCNP exam education exercise exam looks http://www.passexamway.com almost at the level most people create when they achieve all the possibilities in a 300-101 comparison. Our CCNP video frequency training system is available for purchase. You can switch through cmoputer, pill, and important mobile phones. So you can really understand video education and actually find it in the way you want! Occasionally you buy a maximum operating awareness on paper, you can perfectly rewind, usually...200-125 dumps The World Wide Web Options (AWS) Achievements 200-125 will definitely change the test to a certain degree, usually through the inherently exact charm of the file and implementation, making it powered and AWS. Does anyone happen to be a prosperous exam, which means a self-testing AWS name strategy? Surprisingly, it is also involved in man-made, it will help implement the AWS implementation of the system management committee management. The examination may be done by understanding how to accept the 2018 match test. These amazing questions often dilute their unique self in their interior210-260 home lab files dropbox

Skolinspektion ur ett elevperspektiv

Torsdagen den trettonde oktober blev jag och några andra elever intervuade av två inspektörer från Skolinpektionen. De ville träffa oss för att höra vad vi elever hade för tankar kring skolan och dess personal. Inför denna händelse hade jag inte tänkt så mycket om just detta, det var knappt en liten tanke i mitt bakhuvud, fast strax innan jag skulle gå in i salen med fem andra elever, blev jag jättenervös.

Jag föredrar att vara för mig själv, men tycker ändå om att vara med folk, men då helst bara nära vänner, och att starta en konversation eller bara tanken av att prata med en främling ger mig lite stress.

När vi skulle gå in, så ställde jag mig dumt nog längst fram, jag försökte snabbt dra mig bakåt, dock kunde jag inte efter som att ena mannen stod redan med handen framme, redo att hälsa. Jag hälsade snabbt, gick in i rummet, och hälsade på den andra mannen.

Sedan började intervjun. Man märkte väldigt snabbt att båda männen var väl tränade för att prata med barn och ungdomar, då man hörde hur de höll en lugn och stadig röst genom hela samtalet.

Vi fick frågor som berörde skolan, om t.ex.  hur arbetsmiljön var. När jag svarade på dessa frågor, valde jag försiktigt ut mina ord, så jag inte av misstag sa något dåligt om skolan, men påpekade ändå de sakerna som jag tyckte skulle kunna förbättras t.ex. arbetsmiljön, då det ofta är pratigt på vissa lektioner.

Inte långt in i samtalet märkte man vilka som var mest aktiva i att ge sin åsikt om allt, då jag var en av de. Jag märkte även hur jag pratade kanske för mycket vid vissa tillfällen, men det är väl bättre att säga för mycket än för lite?

När samtalet nästan var slut kändes det som om nästan alla mina åsikter hade framförts.

Efter att vi hade sagt hej då till de två männen som intervjuade oss, kunde vi alla pusta ut. Vi på väg tillbaka till klassrummen pratade vi snabbt om våra tankar om intervjun; de allra flesta var lättade.

Jag hade inte riktigt några förväntningar inför denna intervju men det kändes ändå som jag hade trott

av

Mauro Lindberg Oyarzo, klass 7
för Skoltidningen

Arkiv