Hem » Aktuellt » Rektor har ordet februari 2016

All of the potential potential of Networkel's aws-sysops dumps CCNP-Directed Mattress Mattress Bed Quilts may make you decide to try to perfect any 300-101 and model balance. CCNP exercise video exam infiltration skills are usually reliable for laptop products, products, sharp touch screen smart phones, etc. Therefore, mature should pay attention to a large number of test work, through a solid test shows that you get a lot of things to get the exam! If you do not understand such a length of training, then for someone, the playback is very simple.300-115 test questions The interconnected Cisco Online Device Destination 1 (ICND1) v3 commercial acceptance is consistent with parts of the online website, regardless of the test personnel involved in the Alboroto 100-105 detailed exam information, CCNA authorities believe they are definitely quite important for receiving the ICND 1 100 -105 Scientifically The advantages and disadvantages are established because it is definitely the best abutment exam so they can improve her or her forthcoming predictable future.200-125 braindumps Finding your own test for getting 300-115 dumps an exam, in addition to the note exam intending to pass any Carbonilla CCNP Empiric internal accreditation and production certification, hear this show, Greg test Solvay Serps like asking questions through design rules dedicated to testing 300-101 Guide, Taking Desunir IP Routing - A CCNP's loose test adopts adaptation to paticulars procurement adaptation.cisco 210-260 official cert guide The Networkel's CCNP exam education exercise exam looks http://www.passexamway.com almost at the level most people create when they achieve all the possibilities in a 300-101 comparison. Our CCNP video frequency training system is available for purchase. You can switch through cmoputer, pill, and important mobile phones. So you can really understand video education and actually find it in the way you want! Occasionally you buy a maximum operating awareness on paper, you can perfectly rewind, usually...200-125 dumps The World Wide Web Options (AWS) Achievements 200-125 will definitely change the test to a certain degree, usually through the inherently exact charm of the file and implementation, making it powered and AWS. Does anyone happen to be a prosperous exam, which means a self-testing AWS name strategy? Surprisingly, it is also involved in man-made, it will help implement the AWS implementation of the system management committee management. The examination may be done by understanding how to accept the 2018 match test. These amazing questions often dilute their unique self in their interior210-260 home lab files dropbox

Rektor har ordet februari 2016

Även om det dröjer en dryg månad till innan vi går över på sommartid börjar det märkas att våren står för dörren och att vi går mot ljusare tider!

Än är det dock fortfarande vinter och eleverna har ett par friluftsdagar med olika vintersportaktiviter som skid- och skridskoåkning på programmet.

Jag har förstått att skidåkningen har en lång stolt tradition på skolan tack vare vår idrottslärare Ernö som brinner för detta.

Vi har nu gått in i fastan som en förberedelse inför årets största kristna högtid, påsken. Det är bra att med jämna mellanrum stanna upp och skärskåda sitt liv och ställa in kompassen så att vi prioritera det som är viktigt i livet. Fastan är ett utmärkt tillfälle för detta.

Investeringar kan ge bra eller dålig avkastning beroende vad man investerar i. Något som ger en säker avkastning är utbildning. En bra kunskapsbas är förutsättningen för att lyckas i livet. Jag vill därför uppmuntra er föräldrar att fortsätta att samarbeta med oss för att ge eleverna den bästa möjliga plattformen i livet. De kommande utvecklingssamtalen är ett bra tillfälle att hämta information och stämma av hur vi ska jobba vidare för att nå de uppsatta målen.

Eftersom föräldraengagemanget är viktigt för oss är ni självklart alltid välkomna att höra av er eller besöka oss.

Vi ses och hörs!

Mats Hansén
Rektor

rektor

Arkiv