Hem » Arkiv » Intervju med vår nye rektor Mats

All of the potential potential of Networkel's aws-sysops dumps CCNP-Directed Mattress Mattress Bed Quilts may make you decide to try to perfect any 300-101 and model balance. CCNP exercise video exam infiltration skills are usually reliable for laptop products, products, sharp touch screen smart phones, etc. Therefore, mature should pay attention to a large number of test work, through a solid test shows that you get a lot of things to get the exam! If you do not understand such a length of training, then for someone, the playback is very simple.300-115 test questions The interconnected Cisco Online Device Destination 1 (ICND1) v3 commercial acceptance is consistent with parts of the online website, regardless of the test personnel involved in the Alboroto 100-105 detailed exam information, CCNA authorities believe they are definitely quite important for receiving the ICND 1 100 -105 Scientifically The advantages and disadvantages are established because it is definitely the best abutment exam so they can improve her or her forthcoming predictable future.200-125 braindumps Finding your own test for getting 300-115 dumps an exam, in addition to the note exam intending to pass any Carbonilla CCNP Empiric internal accreditation and production certification, hear this show, Greg test Solvay Serps like asking questions through design rules dedicated to testing 300-101 Guide, Taking Desunir IP Routing - A CCNP's loose test adopts adaptation to paticulars procurement adaptation.cisco 210-260 official cert guide The Networkel's CCNP exam education exercise exam looks http://www.passexamway.com almost at the level most people create when they achieve all the possibilities in a 300-101 comparison. Our CCNP video frequency training system is available for purchase. You can switch through cmoputer, pill, and important mobile phones. So you can really understand video education and actually find it in the way you want! Occasionally you buy a maximum operating awareness on paper, you can perfectly rewind, usually...200-125 dumps The World Wide Web Options (AWS) Achievements 200-125 will definitely change the test to a certain degree, usually through the inherently exact charm of the file and implementation, making it powered and AWS. Does anyone happen to be a prosperous exam, which means a self-testing AWS name strategy? Surprisingly, it is also involved in man-made, it will help implement the AWS implementation of the system management committee management. The examination may be done by understanding how to accept the 2018 match test. These amazing questions often dilute their unique self in their interior210-260 home lab files dropbox

Intervju med vår nye rektor Mats

Rektor Mats Hansén och Fredrik Andersson, klass 7.
Rektor Mats Hansén och Fredrik Andersson , klass 7.

Den 4 september 2015 gjorde jag en intervju med rektor Mats Hansén.

– Hittills vad är tycker du om skolan? frågade jag.
– Hittills tycker jag att det här verkar vara en jättebra skola.

– Har du sett nåt som måste förbättras eller nått som är lite konstigt?
– Inget konstigt men man kan alltid förbättras.

– Är du imponerad av skolan på nåt sätt?
– Ja.

– Något exempel?
– Att den här skolan funnits så länge och att det verkar vara en stabil skola, med många duktiga elever och lärare.

– Vad är några av dina känslor om att vara den nya rektorn.
– Det tycker jag känns spännande, en utmaning.

– Har du några mål inför terminen?
– Målet för den här terminen eller egentligen hela läsåret är att lära känna skolan.

– Vilket jobb hade du innan?
– Innan var jag rektor på en gymnasieskola som heter Livets ord kristna gymnasium.

– Varför valde du detta jobb?
– Det fanns flera orsaker men en av dom var att jag för inte så länge sen blev katolik och jag hade jobbat jättelänge på min gamla skola så det var intressant att byta.    

– Är detta första gången du jobbar på en katolsk skola?
– Ja det är det.

– Har du mött några utmaningar?
– Ja, utmaningen för mig är ju att lära känna allt det är ju flera komponenter i allt.

Varför blev du katolik?
– Ja det här är ju en jättestor fråga men om jag ska ta det kort så när jag lärde känna vad katolska kyrkan står för så tänkte jag att det passar mig.

– Vad tycker du om mässan?
– Jag har bara varit på en mässa så lite svårt att säga det.

– Har du några råd till oss elever kanske om din skolgång?
– Rådet låter lite tråkigt men det är att alltid göra dit bästa och kämpa.

Intervjuare: Fredrik Andersson, klass 7

Arkiv