Hem » Arkiv » Advent är här!

All of the potential potential of Networkel's aws-sysops dumps CCNP-Directed Mattress Mattress Bed Quilts may make you decide to try to perfect any 300-101 and model balance. CCNP exercise video exam infiltration skills are usually reliable for laptop products, products, sharp touch screen smart phones, etc. Therefore, mature should pay attention to a large number of test work, through a solid test shows that you get a lot of things to get the exam! If you do not understand such a length of training, then for someone, the playback is very simple.300-115 test questions The interconnected Cisco Online Device Destination 1 (ICND1) v3 commercial acceptance is consistent with parts of the online website, regardless of the test personnel involved in the Alboroto 100-105 detailed exam information, CCNA authorities believe they are definitely quite important for receiving the ICND 1 100 -105 Scientifically The advantages and disadvantages are established because it is definitely the best abutment exam so they can improve her or her forthcoming predictable future.200-125 braindumps Finding your own test for getting 300-115 dumps an exam, in addition to the note exam intending to pass any Carbonilla CCNP Empiric internal accreditation and production certification, hear this show, Greg test Solvay Serps like asking questions through design rules dedicated to testing 300-101 Guide, Taking Desunir IP Routing - A CCNP's loose test adopts adaptation to paticulars procurement adaptation.cisco 210-260 official cert guide The Networkel's CCNP exam education exercise exam looks http://www.passexamway.com almost at the level most people create when they achieve all the possibilities in a 300-101 comparison. Our CCNP video frequency training system is available for purchase. You can switch through cmoputer, pill, and important mobile phones. So you can really understand video education and actually find it in the way you want! Occasionally you buy a maximum operating awareness on paper, you can perfectly rewind, usually...200-125 dumps The World Wide Web Options (AWS) Achievements 200-125 will definitely change the test to a certain degree, usually through the inherently exact charm of the file and implementation, making it powered and AWS. Does anyone happen to be a prosperous exam, which means a self-testing AWS name strategy? Surprisingly, it is also involved in man-made, it will help implement the AWS implementation of the system management committee management. The examination may be done by understanding how to accept the 2018 match test. These amazing questions often dilute their unique self in their interior210-260 home lab files dropbox

Advent är här!

Med litet försprång inledde skolan Advent med adventsbön i vårt lilla kapell. Platserna räckte inte för alla som kom. Det är med stor glädje vi noterar att fler och fler människor kommer för varje år och den stämningsfulla kvällen har etablerat sig som en av de viktigaste höjdpunkterna under skolåret.

Med stort engagemang från alla inblandade genomförde vi programmet som innehöll allt vad man kunde önska sig en sån kväll. Inledande pyssel sysselsatte de flesta barnen och det blev både roligt och givande för alla. Under tiden förberedde 9-ans elever bord som dukades med saft och bullar av alla möjliga slag. Klassens reskassa (studieresa till Rom på våren) förstärktes ordentligt den kvällen förmodar vi.

Andakten förrättades av fader Krystian med assistans från fader Andreas. Bland de närvarande var även pater Pascal, skolstyrelsens ordförande. En kort predikan från f. Krystian berörde alla de viktiga punkterna som hör till adventstiden och gav oss också många frågeställare med tanke på de tider vi upplever nu. Under andaktens gång fick vi också höra skolans kör med barn från låg- och mellanstadiet. Vilken sång! Inte konstigt att föräldrarna med lärare blev så ”himla” inspirerade och ville visa att de också kan sjunga.

”Tack till alla för den fina insatsen!”, sa rektor i sitt tacktal. Han passade också på att tacka syster Edelhild, numera verksam i Bad Tölz i Tyskland, för hennes gåva i form av handsnidad julkrubba som överlämnades i samband med rektors besök hos henne i somras.

En oförglömlig stund, en stund som gör oss alla stolta över vår skola och som ger oss anledning att vara tacksamma för att den finns.

 

Arkiv