Hem » Arkiv » S:t Eriksdagen

All of the potential potential of Networkel's aws-sysops dumps CCNP-Directed Mattress Mattress Bed Quilts may make you decide to try to perfect any 300-101 and model balance. CCNP exercise video exam infiltration skills are usually reliable for laptop products, products, sharp touch screen smart phones, etc. Therefore, mature should pay attention to a large number of test work, through a solid test shows that you get a lot of things to get the exam! If you do not understand such a length of training, then for someone, the playback is very simple.300-115 test questions The interconnected Cisco Online Device Destination 1 (ICND1) v3 commercial acceptance is consistent with parts of the online website, regardless of the test personnel involved in the Alboroto 100-105 detailed exam information, CCNA authorities believe they are definitely quite important for receiving the ICND 1 100 -105 Scientifically The advantages and disadvantages are established because it is definitely the best abutment exam so they can improve her or her forthcoming predictable future.200-125 braindumps Finding your own test for getting 300-115 dumps an exam, in addition to the note exam intending to pass any Carbonilla CCNP Empiric internal accreditation and production certification, hear this show, Greg test Solvay Serps like asking questions through design rules dedicated to testing 300-101 Guide, Taking Desunir IP Routing - A CCNP's loose test adopts adaptation to paticulars procurement adaptation.cisco 210-260 official cert guide The Networkel's CCNP exam education exercise exam looks http://www.passexamway.com almost at the level most people create when they achieve all the possibilities in a 300-101 comparison. Our CCNP video frequency training system is available for purchase. You can switch through cmoputer, pill, and important mobile phones. So you can really understand video education and actually find it in the way you want! Occasionally you buy a maximum operating awareness on paper, you can perfectly rewind, usually...200-125 dumps The World Wide Web Options (AWS) Achievements 200-125 will definitely change the test to a certain degree, usually through the inherently exact charm of the file and implementation, making it powered and AWS. Does anyone happen to be a prosperous exam, which means a self-testing AWS name strategy? Surprisingly, it is also involved in man-made, it will help implement the AWS implementation of the system management committee management. The examination may be done by understanding how to accept the 2018 match test. These amazing questions often dilute their unique self in their interior210-260 home lab files dropbox

S:t Eriksdagen

Det krävdes en utslagsfråga för att ta fram den andra finalisten till dragkampen – så spännande var tävlingarna på S:t Eriksdagen.
Det började dock som vanligt – lugnt och fint i vårt kapell, där vi firande S:t Erik med gemensam mässa förrättad av pater Josef Höfner. Efteråt önskade rektorn lycka till alla de 20 lagen och så började den tunga vägen till finalen.
Vi hade 12 stationer av varierande slag där konstnärliga färdigheter kunde varvas med de fysiska, en rå kamp på liv och död (tja, nästan). Det roliga var att de minsta barnen deltog aktivt och kunde ofta rädda viktiga poäng åt sina lag. Därför var också alla lagen nöjda med sina prestationer, det såg man i matsalen när det var dags för korv och bröd med saft.
Lärarna gjorde bra ifrån sig som hittade på spännande uppgifter åt barnen och blev ofta häpna över att barnen var så duktiga. Här måste vi tacka särskilt organisatörerna – fr. Martina och fr. Szilvia och även 9-klassarna som ledde
Vem vann då? Stationstävlingarna fick en överlägsen vinnare och det var lag Somalia  under ledning avTiffany.
Den andra finalisten blev lag Malta med Jocelyn i ledningen Skolgården fylldes med S:t Eriks skolas sång, som avslutning och sedan fick vi bege oss till närliggande ängen. Där fick vi bevittna en kamp där allt kunde hända men till slut blev det Tiffanys lag – Somalia som var bäst . Grattis!!
En fin dag med duktiga elever och duktig personal, en sån dag som inger hopp inför framtiden!

 

Arkiv