Hem » Aktuellt » Kick off 2023

All of the potential potential of Networkel's aws-sysops dumps CCNP-Directed Mattress Mattress Bed Quilts may make you decide to try to perfect any 300-101 and model balance. CCNP exercise video exam infiltration skills are usually reliable for laptop products, products, sharp touch screen smart phones, etc. Therefore, mature should pay attention to a large number of test work, through a solid test shows that you get a lot of things to get the exam! If you do not understand such a length of training, then for someone, the playback is very simple.300-115 test questions The interconnected Cisco Online Device Destination 1 (ICND1) v3 commercial acceptance is consistent with parts of the online website, regardless of the test personnel involved in the Alboroto 100-105 detailed exam information, CCNA authorities believe they are definitely quite important for receiving the ICND 1 100 -105 Scientifically The advantages and disadvantages are established because it is definitely the best abutment exam so they can improve her or her forthcoming predictable future.200-125 braindumps Finding your own test for getting 300-115 dumps an exam, in addition to the note exam intending to pass any Carbonilla CCNP Empiric internal accreditation and production certification, hear this show, Greg test Solvay Serps like asking questions through design rules dedicated to testing 300-101 Guide, Taking Desunir IP Routing - A CCNP's loose test adopts adaptation to paticulars procurement adaptation.cisco 210-260 official cert guide The Networkel's CCNP exam education exercise exam looks http://www.passexamway.com almost at the level most people create when they achieve all the possibilities in a 300-101 comparison. Our CCNP video frequency training system is available for purchase. You can switch through cmoputer, pill, and important mobile phones. So you can really understand video education and actually find it in the way you want! Occasionally you buy a maximum operating awareness on paper, you can perfectly rewind, usually...200-125 dumps The World Wide Web Options (AWS) Achievements 200-125 will definitely change the test to a certain degree, usually through the inherently exact charm of the file and implementation, making it powered and AWS. Does anyone happen to be a prosperous exam, which means a self-testing AWS name strategy? Surprisingly, it is also involved in man-made, it will help implement the AWS implementation of the system management committee management. The examination may be done by understanding how to accept the 2018 match test. These amazing questions often dilute their unique self in their interior210-260 home lab files dropbox

Kick off 2023

Sommarlovet är förbi och det nya läsåret inleddes traditionsenligt med upprop och mässa på måndag förmiddag. Tisdagen bjöd lika traditionsenligt på en gemensam kick off där eleverna i klass 9 ansvarade för de olika stationerna och lärarna var gruppledare. Denna dag bestod grupperna av elever från klass 1 upp till klass 8. Ett sätt att lära känna varandra bättre över åldersgränserna. På S:t Eriksdagen i maj blir det tvärtom. Då är eleverna i klass 9 ledare och lärarna stationsansvariga.

Ett stort och hjärtligt tack till eleverna i klass 9 som tillsammans med sin mentor Martina planerade dagen. Det är inte det lättaste och har tagit sin tid. Det var roligt att hitta nyheter på den fronten t.ex. Valeries “Missa inte” och Lenas “Vem sa det”. Något som utmanade de flesta var Robels station “Maraton”. Att springa sju varv runt skolgården är inte det lättaste. Några bekanta stationer fanns med t.ex. “Känn igen kryddan”, “Basket” och “Gissa låten”. Till nästa års kick off tar vi med oss vikten av att hålla tiden på stationerna samt att inte sätta mer än 10 poäng per station. 

Efter lunch kunde vi kora ett segrande lag. Våra fantastiska fritidsledare ledde varsin grupp till plats 1, 2 och 3. Ni peppade eleverna och fick fram det bästa i dem. 

Stort grattis till vinnarna i lag 16 med gruppledare Dominik, Christian, Hana Lena, Milian, Alexander, Aurora, Emilia, Petrus, Martha och Marta. 

Vill du ser fler bilder kan du gå till vår Facebook-sida och se de inlägg som gjordes under dagen.

/Fröken Kristina (dagens paparazzo)

Arkiv