Hem » Aktuellt » ”Klassens dag” i åk 4

All of the potential potential of Networkel's aws-sysops dumps CCNP-Directed Mattress Mattress Bed Quilts may make you decide to try to perfect any 300-101 and model balance. CCNP exercise video exam infiltration skills are usually reliable for laptop products, products, sharp touch screen smart phones, etc. Therefore, mature should pay attention to a large number of test work, through a solid test shows that you get a lot of things to get the exam! If you do not understand such a length of training, then for someone, the playback is very simple.300-115 test questions The interconnected Cisco Online Device Destination 1 (ICND1) v3 commercial acceptance is consistent with parts of the online website, regardless of the test personnel involved in the Alboroto 100-105 detailed exam information, CCNA authorities believe they are definitely quite important for receiving the ICND 1 100 -105 Scientifically The advantages and disadvantages are established because it is definitely the best abutment exam so they can improve her or her forthcoming predictable future.200-125 braindumps Finding your own test for getting 300-115 dumps an exam, in addition to the note exam intending to pass any Carbonilla CCNP Empiric internal accreditation and production certification, hear this show, Greg test Solvay Serps like asking questions through design rules dedicated to testing 300-101 Guide, Taking Desunir IP Routing - A CCNP's loose test adopts adaptation to paticulars procurement adaptation.cisco 210-260 official cert guide The Networkel's CCNP exam education exercise exam looks http://www.passexamway.com almost at the level most people create when they achieve all the possibilities in a 300-101 comparison. Our CCNP video frequency training system is available for purchase. You can switch through cmoputer, pill, and important mobile phones. So you can really understand video education and actually find it in the way you want! Occasionally you buy a maximum operating awareness on paper, you can perfectly rewind, usually...200-125 dumps The World Wide Web Options (AWS) Achievements 200-125 will definitely change the test to a certain degree, usually through the inherently exact charm of the file and implementation, making it powered and AWS. Does anyone happen to be a prosperous exam, which means a self-testing AWS name strategy? Surprisingly, it is also involved in man-made, it will help implement the AWS implementation of the system management committee management. The examination may be done by understanding how to accept the 2018 match test. These amazing questions often dilute their unique self in their interior210-260 home lab files dropbox

”Klassens dag” i åk 4

Första dagen på terminen fick i år bli en ”klassens dag”, som mentorerna själva fick utforma i sina klasser. I fyran hann vi med många praktiska saker, som behöver göras när ett skolår startar och det viktigaste av allt – vi hade tid att umgås och leka nere på ängen!

En dryg timme ägnade vi åt stafetter av olika slag. Barnen fick springa så fort de kunde med en galge mellan knäna (de flesta valde att hoppa som fullfjädrade känguruer!), rulla apelsin med en blyertspenna, leda en ”blind” så fort det gick, springa med levande ”skottkärra”, fylla på så mycket vatten det gick i en hink bara med hjälp av en sked och lyckas springa med en silkespappersfisk utan att den flög av tallriken den låg på.

Alla kämpade och hejade på varandra och det bästa var när ett lag var klart, alla satt ner och började heja uppmuntrande på dem som fortfarande inte var i mål i motståndarlaget. Det viktiga är inte att vinna utan att ha roligt tillsammans och skapa härliga minnen att tänka tillbaka på när dagarna blir korta, mörka och fulla med läxor.

Dagen avslutades med sagan ”Nyckelpigan som spelade roll”, om en liten nyckelpiga som påbörjade ett stort arbete och inspirerade alla skogens djur till att samarbeta och genomföra ett storverk! Det hoppas vi att vi också kan göra detta läsår!

//Fröken Ania

Arkiv