Hem » Aktuellt » Det finns inget dåligt väder bara dåliga kläder

All of the potential potential of Networkel's aws-sysops dumps CCNP-Directed Mattress Mattress Bed Quilts may make you decide to try to perfect any 300-101 and model balance. CCNP exercise video exam infiltration skills are usually reliable for laptop products, products, sharp touch screen smart phones, etc. Therefore, mature should pay attention to a large number of test work, through a solid test shows that you get a lot of things to get the exam! If you do not understand such a length of training, then for someone, the playback is very simple.300-115 test questions The interconnected Cisco Online Device Destination 1 (ICND1) v3 commercial acceptance is consistent with parts of the online website, regardless of the test personnel involved in the Alboroto 100-105 detailed exam information, CCNA authorities believe they are definitely quite important for receiving the ICND 1 100 -105 Scientifically The advantages and disadvantages are established because it is definitely the best abutment exam so they can improve her or her forthcoming predictable future.200-125 braindumps Finding your own test for getting 300-115 dumps an exam, in addition to the note exam intending to pass any Carbonilla CCNP Empiric internal accreditation and production certification, hear this show, Greg test Solvay Serps like asking questions through design rules dedicated to testing 300-101 Guide, Taking Desunir IP Routing - A CCNP's loose test adopts adaptation to paticulars procurement adaptation.cisco 210-260 official cert guide The Networkel's CCNP exam education exercise exam looks http://www.passexamway.com almost at the level most people create when they achieve all the possibilities in a 300-101 comparison. Our CCNP video frequency training system is available for purchase. You can switch through cmoputer, pill, and important mobile phones. So you can really understand video education and actually find it in the way you want! Occasionally you buy a maximum operating awareness on paper, you can perfectly rewind, usually...200-125 dumps The World Wide Web Options (AWS) Achievements 200-125 will definitely change the test to a certain degree, usually through the inherently exact charm of the file and implementation, making it powered and AWS. Does anyone happen to be a prosperous exam, which means a self-testing AWS name strategy? Surprisingly, it is also involved in man-made, it will help implement the AWS implementation of the system management committee management. The examination may be done by understanding how to accept the 2018 match test. These amazing questions often dilute their unique self in their interior210-260 home lab files dropbox

Det finns inget dåligt väder bara dåliga kläder

Torsdagen den 2 maj vaknade många av oss med regnet smattrande mot sovrummets fönsterkarm. ”Och vi som har idrottsdag idag, utomhus”. Det var dags för högstadiets dag nere på Enskede IP. Plan B fanns inte utan bara plan A – att ha en bra dag nere på IP med många fina resultat. Magister Attila, vi lärare och elever var redo. Oavsett väder!

Kl. 9 körde dagen igång med att uppvärmningspass. Redan då insåg många elever att de kanske skulle ha tagit med ombyteskläder, att det fanns risk att bli blöt under dagen. Ändå var glada miner, många skratt och armar sträckta mot skyn.

Uppvärmning.
Lite stretching.

Klasserna var indelade i grupper. Varje grupp skulle hoppa höjdhopp, stöta kula, hoppa längd, springa 60 m, springa 1500 m och däremellan spela fotboll. Det blåste, regnade och var riktigt kyligt men stämningen förblev god. Vid lunchtid levererades kycklingsallad, dricka och frukt. Då var det skönt med lite paus under läktaren.

Ett stort tack till magister Attila för en välplanerad idrottsdag och alla elever som genomförde dagen i ur och skur. Tänk då vilka fina resultat det kan bli i solsken!! Tack också alla kollegor som hjälpte till vid sina stationer! Team work på högsta nivå!! Tack, Miguel, för några av bilderna!

Vad tyckte då eleverna? ”Välplanerad dag.” ”OK.” ”Nästa gång ska jag ha med varma kläder.” ”Kul!”

Vilka var då mina expertkommentarer? ”Upp med fötterna! Upp med rumpan! Ta sats! Tänk på ryggen! Du ska över, inte under, ribban! Bra, du kan!! Våga!!” Det var fantastiskt att se glädjen hos eleverna när de lyckades. Det finns några blivande höjdhoppare i klass 7. Om två år hoppas jag att skolrekordet på 175 cm ryker!

Reflektioner av Kristina Klempt (”höjdhoppsexpert”)

Mellan friidrottsgrenarna spelades det fotboll med magister Miguel som enväldig domare.
Vädret var inte det bästa. Tur att det fanns läktare att sitta på då vi hade rast och lunch.
Dagen avslutades med 1500 meter.
Stort tack till personalen på IP som såg till att allt var i toppskick!

Arkiv