Hem » Arkiv » Luciadagen 2012

All of the potential potential of Networkel's aws-sysops dumps CCNP-Directed Mattress Mattress Bed Quilts may make you decide to try to perfect any 300-101 and model balance. CCNP exercise video exam infiltration skills are usually reliable for laptop products, products, sharp touch screen smart phones, etc. Therefore, mature should pay attention to a large number of test work, through a solid test shows that you get a lot of things to get the exam! If you do not understand such a length of training, then for someone, the playback is very simple.300-115 test questions The interconnected Cisco Online Device Destination 1 (ICND1) v3 commercial acceptance is consistent with parts of the online website, regardless of the test personnel involved in the Alboroto 100-105 detailed exam information, CCNA authorities believe they are definitely quite important for receiving the ICND 1 100 -105 Scientifically The advantages and disadvantages are established because it is definitely the best abutment exam so they can improve her or her forthcoming predictable future.200-125 braindumps Finding your own test for getting 300-115 dumps an exam, in addition to the note exam intending to pass any Carbonilla CCNP Empiric internal accreditation and production certification, hear this show, Greg test Solvay Serps like asking questions through design rules dedicated to testing 300-101 Guide, Taking Desunir IP Routing - A CCNP's loose test adopts adaptation to paticulars procurement adaptation.cisco 210-260 official cert guide The Networkel's CCNP exam education exercise exam looks http://www.passexamway.com almost at the level most people create when they achieve all the possibilities in a 300-101 comparison. Our CCNP video frequency training system is available for purchase. You can switch through cmoputer, pill, and important mobile phones. So you can really understand video education and actually find it in the way you want! Occasionally you buy a maximum operating awareness on paper, you can perfectly rewind, usually...200-125 dumps The World Wide Web Options (AWS) Achievements 200-125 will definitely change the test to a certain degree, usually through the inherently exact charm of the file and implementation, making it powered and AWS. Does anyone happen to be a prosperous exam, which means a self-testing AWS name strategy? Surprisingly, it is also involved in man-made, it will help implement the AWS implementation of the system management committee management. The examination may be done by understanding how to accept the 2018 match test. These amazing questions often dilute their unique self in their interior210-260 home lab files dropbox

Luciadagen 2012

Ovissheten med vädret bidrog till att årets Lucia-firande var stressigare än vanligt. Desto bättre gick det, med facit i hand. Dagis inledde Luciafirandet med en föreställning tidigt på morgonen till alla åskådares förtjusning. Det dröjde sedan bara några minuter och så stod ÅK 9 på scenen med en professionell konsert – enligt många den bästa hittills. En välsjungande klass där även killar utmärkte sig med röster som lyfte sången. Tack till alla som hjälpte till! – det blev en succé.
Femmorna åkte som vanligt till Josefina-hemmet i Bromma och genomförde sitt program på bästa möjliga sätt. En uppskattad föreställning där alla barnen var jätteduktiga och fick välförtjänta applåder.  Frk. Maria med hjälp av ett par föräldrar tog hand om klassen under den utflykten.
Sist av alla äkte ÅK 3 till Bagarmossen och gjorde ingen besviken. En lite grupp med 9 elever förgyllde kvällen med de mest kända Luciasångerna och utmärkt sång. Frk. Monika räknade ut att det blev hennes 18-e besök På Oskars Minne-hemmet. Barnen bjöds på kakor och saft och fick höra många uppskattande ord från alla som var på plats. Man längtar redan till nästa uppvisning.
Nedan följer några bilder från de olika föreställningarna.
Tack, bra jobbat som vanligt!!

Skolan under snön men dagis på väg

Klass 3 i Bagarmossen

Åk 5 i Bromma

Och så nian i skolan

 

Arkiv