Hem » Arkiv » Experimentbordet

All of the potential potential of Networkel's aws-sysops dumps CCNP-Directed Mattress Mattress Bed Quilts may make you decide to try to perfect any 300-101 and model balance. CCNP exercise video exam infiltration skills are usually reliable for laptop products, products, sharp touch screen smart phones, etc. Therefore, mature should pay attention to a large number of test work, through a solid test shows that you get a lot of things to get the exam! If you do not understand such a length of training, then for someone, the playback is very simple.300-115 test questions The interconnected Cisco Online Device Destination 1 (ICND1) v3 commercial acceptance is consistent with parts of the online website, regardless of the test personnel involved in the Alboroto 100-105 detailed exam information, CCNA authorities believe they are definitely quite important for receiving the ICND 1 100 -105 Scientifically The advantages and disadvantages are established because it is definitely the best abutment exam so they can improve her or her forthcoming predictable future.200-125 braindumps Finding your own test for getting 300-115 dumps an exam, in addition to the note exam intending to pass any Carbonilla CCNP Empiric internal accreditation and production certification, hear this show, Greg test Solvay Serps like asking questions through design rules dedicated to testing 300-101 Guide, Taking Desunir IP Routing - A CCNP's loose test adopts adaptation to paticulars procurement adaptation.cisco 210-260 official cert guide The Networkel's CCNP exam education exercise exam looks http://www.passexamway.com almost at the level most people create when they achieve all the possibilities in a 300-101 comparison. Our CCNP video frequency training system is available for purchase. You can switch through cmoputer, pill, and important mobile phones. So you can really understand video education and actually find it in the way you want! Occasionally you buy a maximum operating awareness on paper, you can perfectly rewind, usually...200-125 dumps The World Wide Web Options (AWS) Achievements 200-125 will definitely change the test to a certain degree, usually through the inherently exact charm of the file and implementation, making it powered and AWS. Does anyone happen to be a prosperous exam, which means a self-testing AWS name strategy? Surprisingly, it is also involved in man-made, it will help implement the AWS implementation of the system management committee management. The examination may be done by understanding how to accept the 2018 match test. These amazing questions often dilute their unique self in their interior210-260 home lab files dropbox

Experimentbordet

Inte ens vädret har avskräckt oss från att genomföra den planerade utflykten till Stockholms Universitet för att delta i evenemanget som skulle öka elevernas intresse för No-ämnen, främst fysik och kemi och även teknik. Vår skola deltar i projektet ”Tekniklyftet” och de tre ämnen lever i lever ju i ”kär” symbios med varann.
Högstadieeleverna, det var de som var bjudna att delta visade stort intresse för de 2 delarna i programmet – dels uppvisningar på 3 olika scener, där man kunde bevittna kemiexperiment med roliga inslag och dels fysik – och teknikexperiment där man själv kunde vara delaktig. Det krävdes en del mognad för att seriöst genomföra delar av programmet och med facit i hand kan vi säga att våra elever utmärkte sig i den brokiga omgivningen. Än en gång kan vi konstatera att vi kan våra stolta över våra elever som visade sig vara goda ambassadörer för vår skola. Det värmer i hjärtat och ger gott hopp om deras och skolas framtid. Bra jobbat!!

Här kan ni läsa vad eleverna tyckte.

Det var roligt och intressant. Jag lärde mig mycket nytt/ Jocelyn
Jag tyckte att det var väldigt roligt och intressant att titta på alla experiment. Det skulle vara kul att åka dit en gång till för att se andra experiment som vi kanske inte hann att få se/Rima
Det var roligt, det fanns många roliga experiment. Jag gillade den sista scenen där den där ”galna” professorn var. Jag skulle kanske kunna gå dit en gång till om det fanns andra experiment/Sebastian
Jag tyckte att det var extremt spännande där borta, speciellt de där servetterna som man lade i vattnet/Daniel
Jag tyckte att det var en rolig och lärorik upplevelse. Vi fick se häftiga experiment som vi förhoppningsvis får prova i skolan/Tony
Jag tycker att alla saker var intressanta och man kunde lära sig att kemi kan vara roligt, om man bara vill/Jakub
Jag såg inte så mycket eftersom jag är kort men en sak såg jag – de lade diskmedel och ett annat ämne i en stor E-kolv och det började komma mycket skum. Det var kul att se./Diana
Jag tyckte att det var roligt och intressant, särskilt vid experimentbordet/Antonio
Det var mycket roligt och lärorikt. Jag blev absolut mer inspirerad till natur & tekniklinjen. Experiment svarade på många frågor man tidigare undrat över.
I liked it!/Victoria
Jag gillade alla 10-minuters redovisningarna. Annars fanns det många experiment på experimentbordet som var roliga och intressanta/Ivan
Det var en härlig dag! Vi lärde oss mycket och hade det roligt. Det fanns så många grymma experiment som var lärorika. Tack för den här dagen!/Georgio

… och så några till bilder

inga bilder hittades
 

Arkiv